Załącznik XIV rozporządzenia REACH to wykaz substancji, uznanych w Unii Europejskiej za jedne z najniebezpieczniejszych, które docelowo mają zniknąć z rynku i na których stosowanie należy uzyskać zezwolenie. Na dzień dzisiejszy wykaz tych substancji to 43 pozycji, z czego dla ponad połowy substancji minęły już daty ostatecznego zakazu. Wiadomo także, że już wkrótce lista substancji z załącznika XIV zostanie powiększona o kolejne substancje, a docelowo mówi się nawet o 2000 substancji, które mogą potencjalnie podlegać w przyszłości tym ograniczeniom.
Utrzymanie higieny w miejscach takich, jak szpitale, salony kosmetyczne, fryzjerskie, ale również zakłady produkcyjne zapewnione jest poprzez wdrożone odpowiednie procedury mycia i dezynfekcji. Skuteczna dezynfekcja zależy od wielorakich czynników: stosowanej metody, użytych produktów biobójczych, czasu kontaktu i warunków środowiskowych w jakich prowadzony jest proces, czy przedmiotu dezynfekcji - bowiem źródłem mikroorganizmów może być zarówno woda, powietrze, powierzchnia użytkowa, w tym urządzenia i narzędzia, źródłem infekcji może być również człowiek.
Najwyższe dopuszczalne wartości stężeń dla zdrowia w środowisku pracy znajdują się w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 6 czerwca 2014 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy (Dz. U. 2014, poz. 817 wraz z późn. zm.). Załącznik nr 1 do tego rozporządzenia stanowi wykaz, w którym wyodrębniono czynniki chemiczne i pyłowe w tym 524 substancje chemiczne oraz 19 rodzajów pyłów.
Po 25 maja 2018 roku będzie miało zastosowanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).
Sposoby przewozu towarów niebezpiecznych - przewóz w sztukach przesyłki. Wymagane dokumenty oraz oznakowanie jednostki transportowej.
Umowa europejska ADR dopuszcza stosowanie trzech sposobów przewozu towarów niebezpiecznych: w sztukach przesyłki, w cysternach oraz luzem.
Do najważniejszych cech farb do włosów należą: odpowiednie właściwości kryjące, odporność na działanie czynników środowiska, a przede wszystkim nadawanie włosom trwałego koloru. Farby muszą być także bezpieczne - nie mogą mieć przekroczonych dozwolonych zawartości metali ciężkich, wykazywać potencjału alergizującego, czy też być rakotwórczymi, mutagennymi, bądź wpływającymi szkodliwie na rozrodczość.
Firmy wprowadzające do obrotu produkty biobójcze zapominają często, iż współpraca z Urzędem Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nie kończy się wraz z momentem uzyskania pozwolenia na obrót.
Doradcy techniczni stali się bardzo ważnym partnerem dla firm chemicznych. Sytuację taką wymusiły liczne akty prawne odnoszące się do chemikaliów.
Sztuka przesyłki, zgodnie z definicją zamieszczoną w Umowie ADR, to końcowy produkt operacji pakowania materiału niebezpiecznego, składający się z opakowania (lub dużego opakowania, lub DPPL) wraz z zawartością, które przygotowane jest do wysyłki, czyli oznakowane zgodnie z wymaganiami ADR.