THETA Doradztwo Techniczne

PL

wyroby reklama THETA 1200 628

 

14 września 2021 r. opublikowano bazę danych zawierającą informacje na temat substancji wzbudzających szczególne obawy (znane jako substancje SVHC) w wyrobach prostych i/ lub w złożonych ustanowioną na mocy dyrektywy ramowej w sprawie odpadów (WFD) i uzupełniającą wymogi art. 33 rozporządzenia REACH dotyczące informowania odbiorców o zawartości niebezpiecznych substancji.

W bazie można znaleźć szczegółowe informacje o wyrobach i ich elementach zawierających substancje z listy kandydackiej do zał. XIV. Do połowy września zgłoszono informacje o około 6 000 000 wyrobów.

Obowiązek dokonywania zgłoszeń do bazy SCIP obowiązuje od 5 stycznia 2021 r. i dotyczy wszystkich dostawców wyrobów zawierających substancje w stężeniu powyżej 0,1%.

O tym, co dokładnie i w jaki sposób należy zgłaszać oraz o innych wymogach dla dostawców wyrobów dowiedzą się Państwo na szkoleniu: Wyroby - obowiązki producentów, importerów i dystrybutorów wynikające z rozporządzenia REACH. Baza SCIP

 

Sprawdź szkolenie>>>

 

 

 

baner e akademia2

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Żeligowskiego 32/34, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes
  • DEMAG