THETA Doradztwo Techniczne

PL

W drodze odstępstwa od Wykazu Towarów Niebezpiecznych oraz wykazu pozycji zbiorczych dla gazów z Umowy ADR, dopuszcza się transport mieszanin butadienów i węglowodorów, o stężeniu butadienów powyżej 20%, ale nie więcej niż 40%, stabilizowanych, o prężności par w 70oC nie przekraczającej 1,1 MPa (11 bar) i gęstości w 50oC nie mniejszej niż 0,525 kg/l pod pozycją: UN 1010 BUTADIENY I WĘGLOWODORY, MIESZANINA STABILIZOWANA.

Korzystając z powyższego odstępstwa, nadawca powinien w dokumencie przewozowym dodatkowo umieścić zapis: „Przewóz uzgodniony na warunkach rozdziału 1.5.1 Umowy ADR (M338)”.

Umowa M338 będzie obowiązywać do 30 czerwca 2025 r. w przypadku przewozu na terytorium krajów, które ją podpisały. Jeżeli któryś z krajów ją wcześniej odwoła, będzie obowiązywała tylko w przypadku przewozu na terytorium krajów, które jej nie odwołały.

Oprócz Polski, Umowę M338 dotychczas podpisały: Holandia, Niemcy, Belgia, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Szwajcaria, San Marino i Węgry.


Opracowała:
mgr inż. Joanna Puchalska-Gad
Starszy Specjalista ds. bezpieczeństwa w transporcie
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Sprawdź nasz BLOG - www.doradztwoadr.pl 

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Żeligowskiego 32/34, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes
  • DEMAG