THETA Doradztwo Techniczne

PL

grafika obowiazki REACH 1200 628px FB

 

Rozporządzenia REACH i CLP to najważniejsze akty prawne, które regulują obrót chemikaliami na terenie Unii Europejskiej. Ze względu na główny cel, jaki służył wprowadzeniu tych przepisów – zapewnienie ochrony zdrowia ludzkiego i środowiska – ustawicznie się zmieniają. Kolejne substancje są oceniane pod kątem stwarzanych zagrożeń co skutkuje modyfikacjom ich klasyfikacji, ograniczeniu czy zakazowi obrotu, obowiązkiem uzyskania zezwolenia na udostępnianie na rynku europejskim. Powyższe zmiany znajdują odzwierciedlenie w przepisach. W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej pojawiają się kolejne poprawki. W 2020 r. ogłoszono trzy zmiany do rozporządzenia CLP i sześć do rozporządzenia REACH, natomiast w bieżącym roku pojawiły się kolejne dwie do każdego aktu prawnego. Dodatkowo Europejska Agencja Chemikaliów publikuje listę substancji SVHC zgodnie z art. 59 ust. 10 rozporządzenia REACH, która oparta jest na kryteriach zawartych w art. 57 tego rozporządzenia. Lista jest zmieniana dwa razy w roku. 8 lipca 2021 r. zaktualizowano opublikowaną listę.

Ze względu na obecność substancji na liście SVHC przedsiębiorcy mają szereg obowiązków podczas udostępniania jej na rynku takich jak opracowanie karty charakterystyki, przekazywanie informacji w łańcuchu dostaw odbiorcom wyrobów, zgłaszanie wyrobów do ECHA i do bazy SCIP. Zapraszamy na szkolenie Obowiązki przedsiębiorcy wynikające z rozporządzeń REACH i CLP na którym przedstawiamy bliżej wspomniane wymagania.


Sprawdź szkolenie>>>

 

baner e akademia2

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Żeligowskiego 32/34, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes
  • DEMAG