THETA Doradztwo Techniczne

PL

Szanowni Państwo,

pandemia spowodowana COVID-19 była wielkim krokiem w celu zmiany przepisów biocydowych pod kątem możliwości skorzystania z pewnych odstępstw w zakresie rejestracji produktów, aby jak najszybciej wprowadzić produkty biobójcze do obrotu. Procedura tymczasowego uzyskiwania pozwoleń rozpoczęta na początku marca 2020 r. pomogła wielu firmom w szybkim i legalnym wprowadzaniu produktów na rynek. Niestety pozwolenia tymczasowe tracą już swoją ważność.

Zgodnie z założeniami okres ważności pozwoleń tymczasowych wynosi 180 dni w zakresie udostępniania oraz stosowania. Na szkoleniu Produkty biobójcze – najnowsze zmiany w przepisach, uzyskanie stosownego pozwolenia i zachowanie jego ważności zostaną przedstawione informacje w jaki sposób zapewnić płynność sprzedaży produktów, praktyczne wskazówki pod kątem możliwości wydłużenia obecnych krótkoterminowych pozwoleń, jak również w zakresie uzyskania pozwoleń narodowych z dłuższym terminem ważności niż pozwolenia tymczasowe.

Omówione zostaną bardzo ważne kwestie w zakresie dostawców substancji, doboru substancji oraz doboru badań skuteczności, a także produkty z tzw. pogranicza. Nie zostaną pominięte zagadnienia procedury europejskiej, nieuniknione z uwagi na zbliżający się koniec okresu przejściowego, który będzie w pełni obligował wszystkie produkty biobójcze do ponownej rejestracji.

 

Termin: 21.10.2020

 

Program szkolenia:

1. Produkty biobójcze – aktualności, najnowsze zmiany w przepisach i ich interpretacja
2. Prawodawstwo, wyłączenia, produkty z pogranicza oraz wyroby poddane działaniu produktów biobójczych.
3. Program przeglądu substancji czynnych – dobór substancji czynnych w danej grupie produktowej oraz wpływ programu przeglądu na procedurę rejestracji. Praktyczne wskazówki.
4. Procedura rejestracji tymczasowej; warunki oraz ważność pozwoleń.
5. Procedura narodowa (przejściowa) – wymagania, warunki, dokumentacja.
6. Procedury europejskie; pełna procedura rejestracji, uznawanie pozwolenia, rejestracja takiego samego produktu, rodzina produktów biobójczych - wymagania, charakterystyka produktu biobójczego, list dostępu.
7. Narzędzia IT – R4BP3, edytor SPC, IUCLID
8. Zasady odnawiania i unieważniania pozwoleń.

 

Poznaj szczegóły>>> 

 

baner e akademia2

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Doradztwo Techniczne z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. Krótkiej 29 A, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes
  • DEMAG