THETA Doradztwo Techniczne

PL

W Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej zostało opublikowane Rozporządzenie Komisji nr 2019/831/UE z dnia 22 maja 2019 r. zmieniające załączniki II, III i V do Rozporządzenia nr 1223/2009/WE dotyczącego produktów kosmetycznych. Niniejsze rozporządzenie obejmuje substancje, które zostały sklasyfikowane jako substancje CMR zgodnie z Rozporządzeniem nr 1272/2008/WE (CLP) na dzień 1 grudnia 2018 r.

Rozporządzenie wprowadza w życie, długo wyczekiwany przez branżę, zakaz stosowania w produktach kosmetycznych formaldehydu oraz m.in. Quaternium-15, Chloroacetamide,, Cyclotetrasiloxane (D4), Dichloromethane, Acetaldehyde, Styrene. Ponadto istotne zmiany w załączniku V dotyczą także konserwantu o nazwie Polyaminopropyl Biguanide (PHMB), którego stężenie ograniczono do 0,1 % z zastrzeżeniem „Nie do zastosowań, które mogą prowadzić do narażenia płuc użytkownika końcowego na kontakt poprzez wdychanie”. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 12 czerwca 2019 r. Data ta jest ostateczna dla wycofania produktów z rynku zawierających składniki dodane do załącznika II rozporządzenia oraz innych zmian przewidzianych na mocy rozporządzenia Omnibus.

Zachęcamy do zapoznania się aktem prawnym i służymy swoją pomocą celem sprawdzenia zgodności Państwa receptur kosmetyków z nowymi przepisami.

Zespół THETA

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Doradztwo Techniczne z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. Krótkiej 29 A, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes
  • DEMAG