THETA Doradztwo Techniczne

PL

nowe szkolenia 2019a

 

Prawidłowe oznakowanie oraz transport produktów kosmetycznych

Jeżeli są Państwo producentem, importerem lub dystrybutorem produktów kosmetycznych są Państwo zobowiązani do spełnienia wielu wymagań oraz wypełnienia wielu obowiązków związanych z wprowadzeniem takich produktów na rynek. Aby uporządkować i zweryfikować swoją wiedzę serdecznie zapraszamy na szkolenie

Prawidłowe oznakowanie oraz transport produktów kosmetycznych

w trakcie którego przekażemy Państwu niezbędne informacje dotyczące obowiązków przedsiębiorstwa wynikających z przepisów prawnych, przepisów kosmetycznych (unijnego rozporządzenia oraz polskiej ustawy o produktach kosmetycznych), przepisów dotyczących towarów paczkowanych, rozporządzenia REACH (omówione zostaną zasady sporządzania karty charakterystyki dla kosmetyków oraz ograniczenia dotyczące branży kosmetycznej wynikające z przepisów dotyczących chemikaliów) oraz przepisów transportowych. Wiele firm niestety nie ma świadomości, że produkty kosmetyczne mogą stanowić materiał niebezpieczny w transporcie, a co za tym idzie spełniać kryteria klasyfikacyjne ADR (produkty kosmetyczne w opakowaniach aerozolowych, wyroby perfumeryjne, produkty myjące). W trakcie szkolenia, w celu utrwalenia wiedzy i przekazania praktycznych wskazówek, zostaną przeprowadzone również warsztaty z zakresu oznakowania produktów kosmetycznych i odpowiedniego stosowania przepisów transportowych, które ich dotyczą. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, pytania, nie są Państwo pewni czy przedsiębiorstwo spełnia wszelkie wymagania to proponowane przez nas szkolenie jest właśnie dla Państwa.

Program szkolenia>>>

---

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych – jak to zrobić prawidłowo?

Obecnie produkty chemiczne w swojej działalności wykorzystują już nie tylko duże zakłady, ale także średnie i małe przedsiębiorstwa. Kontakt z chemią z natury stwarza zagrożenie dla osób z nią pracujących oraz dla środowiska. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, procedury postępowania, ochrona przed zagrożeniami oraz magazynowaniem produktów chemicznych są takie same. Najważniejsze jest, zarówno w trakcie obsługi, jak i magazynowania substancji i mieszanin niebezpiecznych zminimalizowanie ryzyka poprzez stosowanie odpowiednich środków ochrony – zbiorowej i indywidualnej, przystosowania miejsca pracy oraz poinformowania pracowników o możliwych zagrożeniach i sposobach ich unikania. Te zagadnienia nigdy nie są proste, zależą od wielu uwarunkowań. Wszystkie te kwestie omawiane są na unikatowym szkoleniu:

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych – jak to zrobić prawidłowo?

Znajdziecie tam Państwo kompleksową wiedzę na temat tego jak powinno wyglądać, zgodnie z obowiązującymi przepisami, składowanie materiałów niebezpiecznych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, jakie stosować środki zabezpieczające i jakich zagrożeń unikać. Szkolenie ma charakter praktyczny poparty realnymi przykładami konkretnych rozwiązań. Przedstawione też będą zagadnienia dotyczące reagowania na zagrożenia, jakie wynikają z magazynowania substancji niebezpiecznych. Zapraszamy wszystkich którzy chcą się dowiedzieć jak prawidłowo składować substancje niebezpieczne zgodnie z przepisami a nie wiedzą jak to zrobić prawidłowo.

Program szkolenia>>>

---


Kontrola w branży chemicznej, czyli jak przygotować się do kontroli inspekcji państwowych

Doskonale wiemy, że kontrole inspekcji państwowych wzbudzają obawy oraz wywołują wiele negatywnych emocji. Dlatego serdecznie zapraszamy na szkolenie

Kontrola w branży chemicznej, czyli jak przygotować się do kontroli inspekcji państwowych

na którym zdobędą Państwo wiedzę w zakresie definicji i terminów prawnych, które będą niezbędne podczas audytu, dowiedzą się Państwo, jakie organy mogą skontrolować przedsiębiorstwo oraz jaki jest zakres ich uprawnień. Wskażemy niezbędne przepisy oraz akty prawne, jakie należy znać oraz omówimy zakazy i ograniczenia we wprowadzaniu poszczególnych substancji na rynek. W ramach szkolenia zaznajomimy także Państwa z prawidłowym oznakowaniem substancji i mieszanin chemicznych zgodnym z rozporządzeniem CLP. Opowiemy także o karcie charakterystyki, która jest nie tylko kluczowym elementem w łańcuchu dostaw, ale przede wszystkim najczęściej weryfikowanym przez urzędników dokumentem. Poruszymy również ważne kwestie kar i mandatów, które są nakładane w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.

Dzięki szkoleniu poszerzą Państwo znacząco zakres swojej wiedzy, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu, odpowiednio się przygotować, a sama kontrola stanie się zwykłą formalnością.

Program szkolenia>>>

 

Zapoznaj się z pełną ofertą szkoleń >>>KALENDARZ SZKOLEŃ<<<

kalendarz szkolen1

 

KONTAKT W SPRAWIE SZKOLEŃ:

Justyna Krajewska
tel: 508 945 360
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Doradztwo Techniczne z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. Krótkiej 29 A, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes