THETA Doradztwo Techniczne

PL

szkolenia 04

Szanowni Państwo,

od 2020 r. pojawi się nowy element na etykietach niebezpiecznych mieszanin - niepowtarzalny identyfikator postaci czynnej (Unique Formula Identifier – UFI). Obowiązek wygenerowania kodu będzie spoczywał m.in. na dalszych użytkownikach. Dodatkowo dalsi użytkownicy będą zobowiązani do przekazania danych związanych z pomocą w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia drogą elektroniczną w zharmonizowanym formacie XML utrzymywanym przez Europejską Agencję Chemikaliów.

Zapraszamy na szkolenie DALSZY UŻYTKOWNIK- obowiązki nakładane rozporządzeniem REACH i CLP, na którym przedstawimy więcej informacji o tym obowiązku oraz innych, jakie spoczywają na podmiotach pełniących rolę dalszego użytkownika w łańcuchu dostaw.

Zachęcamy również do uczestnictwa w szkoleniach Karta charakterystyki zgodnie z rozporządzeniem 2015/830/UE- warsztaty oraz Scenariusze narażenia – warsztaty praktyczne – tworzenie, wdrażanie w przedsiębiorstwie i czytanie scenariuszy narażenia, na których omówimy czy wprowadzone zmiany legislacyjne oraz niedawno zakończony ostatni etap rejestracji właściwej wymagają aktualizacji kart oraz kiedy i dla jakich produktów wymagany jest scenariusz narażenia.

 

Scenariusze narażenia – warsztaty praktyczne – tworzenie, wdrażanie w przedsiębiorstwie i czytanie scenariuszy narażenia

Termin: 21.01.2019

Na szkolenie zapraszamy producentów, importerów i użytkowników substancji chemicznych, osoby przygotowujące karty charakterystyki, osoby odpowiedzialne za ocenę ryzyka w firmie, BHP.

Celem szkolenia jest zapoznanie uczestników z dokumentem jakim jest scenariusz narażenia, omówienie znaczenia scenariuszy narażenia u użytkownika substancji, nauka właściwego czytania i interpretacji informacji zawartych w scenariuszu narażenia, omówienie sytuacji gdy firma ma obowiązek przygotowania własnego scenariusza narażenia, nauka tworzenia scenariuszy narażenia.

Program szkolenia>>>

 

Karta charakterystyki zgodnie z rozporządzeniem 2015/830/UE- warsztaty

Termin: 31.01.2019

Szkolenie skierowane jest do specjalistów ds. jakości, technologów, osób zajmujących się przygotowaniem kart charakterystyki substancji i mieszanin - do producentów i dystrybutorów (importerów) m.in. produktów chemii gospodarczej, kosmetyków, aerozoli, środków czyszczących i piorących, surowców - półproduktów - komponentów w produktach chemicznych, barwników, pigmentów, klejów, farb, lakierów, impregnatów, produktów biobójczych i wielu innych.

Celem szkolenia jest nabycie lub pogłębienie wiedzy i praktycznych umiejętności w zakresie oceniania kart charakterystyki substancji i mieszanin chemicznych pod względem zgodności z najnowszymi przepisami prawnymi.

Program szkolenia>>>

 

DALSZY UŻYTKOWNIK- obowiązki nakładane rozporządzeniem REACH i CLP

Termin: 26.02.2019

Szkolenie jest skierowane do wszystkich Dalszych użytkowników odpowiedzialnych za zgodne z prawem wprowadzanie na rynek mieszanin chemicznych oraz innych wyrobów podlegających pod rozporządzenie REACH. Na szkolenie zapraszamy właścicieli firm, managerów, osoby odpowiedzialne za przepisy ochrony środowiska oraz wszystkich zainteresowanych omawianym tematem.

Celem szkolenia jest omówienie podstawowych obowiązków dalszych użytkowników substancji i mieszanin chemicznych (produktów chemicznych) oraz wyrobów podlegających wymaganiom rozporządzenia CLP i REACH, z uwzględnieniem najnowszych interpretacji Komisji Europejskiej i Europejskiej Agencji Chemikaliów.

Program szkolenia>>>

 

Zapoznaj się z pełną ofertą szkoleń

>>>KALENDARZ SZKOLEŃ<<<

 

KONTAKT W SPRAWIE SZKOLEŃ:
Justyna Krajewska
tel: 508 945 360
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Doradztwo Techniczne z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. Krótkiej 29 A, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes
  • DEMAG