THETA Doradztwo Techniczne

PL

We wrześniu 2018r. Komisja Europejska opublikowała pierwsze rozporządzenia wykonawcze dotyczące udzielenia pozwoleń unijnych dla 4 rodzin produktów biobójczych. Pozwolenia unijne wydawane są na podstawie artykułu 44 rozporządzenia 528/2012 w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych. Pozwolenie to wydawane jest przez Komisję Europejską w postaci rozporządzenia, obowiązującego bezpośrednio w każdym kraju Unii Europejskiej. Pozwolenie wydane w procedurze unijnej nie wymaga wzajemnego uznawania pozwoleń w żadnym kraju członkowskim.

Pierwsze rozpatrzone przez agencję ECHA wnioski dotyczą produktów przeznaczonych do dezynfekcji w higienie weterynaryjnej (PT3) i zawierających jako substancję czynną jod lub jego związki. Wnioski zostały złożone w lipcu lub sierpniu 2015 r., zatem w przypadku pierwszych pozwoleń unijnych pełne procedury ich udzielenia trwały ok 3 lat.

Do rozporządzeń dołączono załączniki w postaci Charakterystyki Produktu Biobójczego – SPC. SPC poza podstawowymi danymi administracyjnymi zawiera również instrukcje stosowania produktu, informacje dotyczące pierwszej pomocy, środków zmniejszających ryzyko czy sposobów utylizacji odpadów.

PDF icon Lista pozwoleń wydanych w procedurze unijnej

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Chemia i biznes
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK