THETA Doradztwo Techniczne

PL

Nowa decyzja wykonawcza Komisji (UE) 2018/1622 w sprawie niezatwierdzenia niektórych substancji czynnych w produktach biobójczych została opublikowana 29go października 2018 r. Jest to decyzja zbiorcza i dotyczy wielu substancji stosowanych dotychczas powszechnie w produktach biobójczych, w różnych grupach produktowych.

Substancje te nie uzyskały zatwierdzenia z dwóch, opisanych w decyzji powodów:
- wycofanie przez podmiot notyfikujący wniosku o zatwierdzenie substancji
- redefinicja nazwy substancji czynnej i jej tożsamości, dokonana na etapie i w wyniku oceny substancji. W tej sytuacji dana substancja może być dalej oceniana w programie przeglądu jednak pod inną nazwą lub nawet z innym nr CAS.

Podmioty odpowiedzialne za wprowadzenie do obrotu produktów zawierających wspomniane substancje powinny potwierdzić u dostawcy status swojej substancji. W przypadku redefinicji i nowej tożsamości substancji, koniecznym może się okazać dokonanie zmiany w istniejącym pozwoleniu. W przypadku substancji nie wspieranych dalej w programie przeglądu, produkty biobójcze zawierające takie substancje można udostępniać tylko przez okres 12 miesięcy od daty decyzji o niezatwierdzeniu.

Pełna treść decyzji:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:32018D1622&qid=1438240030415&from=EN 

 

PDF iconSubstancje objęte decyzją 2018/1622 o niezatwierdzeniu

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Doradztwo Techniczne z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. Krótkiej 29 A, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Chemia i biznes
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK