THETA Doradztwo Techniczne

PL

Podsumowanie najnowszych informacji dotyczących statusu substancji czynnych stosowanych w produktach biobójczych umożliwia producentom monitorowanie postępów prac prowadzonych w ramach programu przeglądu. W momencie podjęcia decyzji o zatwierdzeniu danej substancji czynnej wyznaczana jest faktyczna data jej zatwierdzenia. Powyższa data jest równocześnie terminem, do którego należy złożyć wnioski o wydanie pozwolenia krajowego (w tzw. procedurach europejskich). Dlatego też istotne jest aby każdy podmiot udostępniający produkty biobójcze posiadał aktualne informacje na temat statusu substancji znajdujących się w jego produkcie, by mieć jak najwięcej czasu na przygotowanie odpowiednich wniosków lub wycofanie produktu z rynku.

Poniżej podsumowanie informacji o opiniach Komitetu ds. Produktów Biobójczych, na podstawie których podejmowana jest decyzja o zatwierdzeniu substancji, najnowszych rozporządzeniach zatwierdzających oraz substancjach, dla których termin składania wniosków właśnie upływa.

Substancje, w stosunku do których Komitet ds. Produktów Biobójczych wydał w ostatnim czasie opinię dotyczącą ich zatwierdzenia w odpowiedniej grupie produktowej (PT).

bb tab1

Substancje, w stosunku do których wydano w ostatnim miesiącu rozporządzenie zatwierdzające je do stosowania w produktach biobójczych, w odpowiednich grupach produktowych:

bb tab2

Substancje, w stosunku do których wydano w ostatnim miesiącu rozporządzenie o niezatwierdzeniu ich do stosowania w produktach biobójczych, w odpowiednich grupach produktowych:

bb tab3

Substancje, których data zatwierdzenia mija wkrótce:

bb tab4

Należy pamiętać, że:

Jeśli w stosunku do produktów zawierających te substancje jako jedyne lub ostatnie zatwierdzane substancje czynne (w odpowiednich PT) nie zostaną złożone odpowiednie wnioski (o wydanie pozwolenia krajowego lub wzajemne uznawanie pozwoleń równoległe), to pozwolenia na obrót dla tych produktów wygasną z terminem 180 dni od dnia 1.11.2015 r. (na podstawie art. 89 BPR).

Autor: Anna Frączkowska
THETA Doradztwo Techniczne

Lista aktualności

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Consulting Sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ul. Żeligowskiego 32/34, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK
  • Chemia i biznes
  • DEMAG