THETA Doradztwo Techniczne

PL

interseroh szk tlo 2

Szanowni Państwo,

INTERSEROH i THETA Doradztwo Techniczne serdecznie zapraszają na cykl czterech szkoleń stacjonarnych poświęconych obowiązkom przedsiębiorców wprowadzających substancje chemiczne na rynek krajowy.

Tematyka ochrony środowiska bardzo często przeplata się z zagadnieniami związanymi z obrotem i gospodarką chemikaliami, tak więc jesteśmy przekonani, że zakres szkoleń okaże się dla Państwa interesujący.

Uwaga! Jeśli tematyka szkoleń odbiega od Państwa codziennych obowiązków służbowych zachęcamy do przekazania informacji o szkoleniach innym Pracownikom Państwa Firmy.
Ilość miejsca ograniczona! Mamy tylko 20 miejsc na każde szkolenie.

 

Szkolenie 02.10.2018 r. - Warszawa

Temat: „Przewóz towarów niebezpiecznych dla początkujących - wszystko o czym należy wiedzieć, aby wprowadzić ADR do przedsiębiorstwa”

Prowadzący: Joanna Puchalska-Gad, THETA Doradztwo Techniczne

Rejestracja i informacje o szkoleniu >> http://mentorhouse.pl 

 

 

Szkolenie 09.10.2018 r. - Warszawa

Temat: „Rozporządzenie kosmetyczne 1223/2009/WE w świetle nowej ustawy o produktach kosmetycznych - jak przygotować się do zmian”

Prowadzący: Marta Kuberska-Maciejewska, THETA Doradztwo Techniczne

Rejestracja i informacje o szkoleniu >> http://mentorhouse.pl/2018-10-09/ 

 

 

Szkolenie 16.10.2018 r. - Warszawa

Temat: „Chemikalia w różnych branżach przemysłowych - obowiązki przedsiębiorców wynikające z rozporządzeń REACH i CLP”

Prowadzący: Anna Królak, THETA Doradztwo Techniczne

Rejestracja i informacje o szkoleniu >> http://mentorhouse.pl/2018-10-16/ 

 

 

Szkolenie 25.10.2018 r. - Warszawa

Temat: „Karta charakterystyki i oznakowanie substancji/mieszanin niebezpiecznych - prawna podstawa bezpieczeństwa stosowania produktów chemicznych”

Prowadzący: Aleksandra Gendek, THETA Doradztwo Techniczne

Rejestracja i informacje o szkoleniu >> http://mentorhouse.pl/2018-10-25/ 

 

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu:

Kwestie merytoryczne: Justyna Krajewska / (42) 253-01-01 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Kwestie organizacyjne: Aleksandra Kwaśnik / (22) 742-10-29 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

suplementy KW 2 2018

Suplementem diety, podlegającym przepisom ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, jest środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczych lub złożonych, wprowadzany do obrotu w formie umożliwiającej dawkowanie, w postaci: kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach, saszetek z proszkiem, ampułek z płynem, butelek z kroplomierzem i w innych podobnych postaciach płynów i proszków przeznaczonych do spożywania w małych, odmierzonych ilościach jednostkowych, z wyłączeniem produktów posiadających właściwości produktu leczniczego w rozumieniu przepisów prawa farmaceutycznego.

Pełny artykuł>>>

PDF

KW PiW small

www warsaw gray

Szanowni Państwo!

Z wielką przyjemnością informujemy, że od września 2018 roku eksperci firmy THETA Doradztwo Techniczne prowadzą szkolenia otwarte również w Warszawie.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów sukcesywnie rozwijamy portfolio z ofertą wykładów i warsztatów odbywających się poza główną siedzibą firmy. Już teraz serdecznie zapraszamy na szkolenia z zakresu produktów biobójczych oraz związanych z nimi kwestiami legislacyjnymi, ich głównym celem jest zapoznanie Państwa z podstawami przepisów dotyczących obrotu produktami biobójczymi.

Poznają Państwo zasady rejestracji oraz wyboru odpowiedniej ścieżki rejestracyjnej, wykładowca szczegółowo omówi wymagania oraz metody przygotowania kompletniej dokumentacji. Poznają Państwo zasady utrzymania produktów w obrocie już po otrzymaniu pozwolenia. Zajęcia poprowadzi magister Anna Frączkowska, wieloletni specjalista do spraw rejestracji produktów biobójczych, doświadczony i znany prelegent na konferencjach oraz szkoleniach dotyczących tematyki związanej z produktami biobójczymi.

Do udziału w szkoleniu zapraszamy producentów, importerów oraz dystrybutorów produktów biobójczych, którzy planują wprowadzenie do obrotu na terenie Polski produktów biobójczych, ale także przedsiębiorców, którzy posiadają już produkty na rynku i chcą zapewnić zgodność swoich pozwoleń z sukcesywnie zmieniającymi się przepisami.

Wszelkie niezbędne informacje oraz formularz rejestracyjny znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce SZKOLENIA. Jeśli jednak będą Państwo mieli dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub przez ogólny formularz kontaktowy. Na szkolenia w Warszawie zapraszamy do sali szkoleniowej Stacja Wiedzy przy ulicy Kolejowej 47.

W cenie otrzymają Państwo materiały dydaktyczne oraz certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia. Zagwarantowane są także przerwy kawowe (napoje i drobny poczęstunek) oraz obiad. Po szkoleniu wykładowca przewidział również czas na dyskusję oraz odpowiedzi na Państwa pytania.

Zespół THETA

1200 x 628px advert STUDIA UL

 

Studia przeznaczone są dla osób związanych m.in. z przemysłem gospodarczo-chemicznym, dla osób zajmujących się importem i eksportem substancji i mieszanin oraz służb BHP. Ich celem jest przekazanie wiedzy w zakresie klasyfikacji, oznakowania substancji i mieszanin chemicznych, sporządzania kart charakterystyki, zasad rejestracji substancji, wprowadzania wyrobów do obrotu, a także ich magazynowania i transportu.

Program uwzględnia praktyczne zagadnienia związane z omawianymi tematami. Zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi z naciskiem na interaktywny udział studentów i praktyczne rozwiązywanie realnych problemów.

Dokumenty można składać osobiście lub listownie na adres prowadzącej rekrutację w imieniu wydziału chemii ł firmy:

THETA Doradztwo Techniczne, ul. Żeligowskiego 32/34, 90-643 Łódź

Rekrutacja trwa do 30.09.2018 r.

www.studia-podyplomowe.info

Coraz więcej producentów i importerów produktów biobójczych staje przed wyzwaniem, jakim jest konieczność uzyskania pozwolenia w tzw. europejskich procedurach rejestracji. Brak wiedzy o możliwych ścieżkach rejestracji sprawia, że zadanie to wydaje się zbyt wymagające i czasami nieopłacalne.

Pełna treść>>>

PDF

KW PiW small

szkolenia 04

Szanowni Państwo,

pragnę poinformować, iż szkolenia z zakresu produktów biobójczych będą odbywać się również w Warszawie. Na pierwsze takie spotkanie serdecznie zapraszam 5go września wszystkich zainteresowanych tematyką wprowadzania do obrotu produktów biobójczych:


https://www.theta-doradztwo.pl/szkolenia-theta/icalrepeat.detail/2018/09/05/498/-/produkty-biobojcze-przepisy-uzyskanie-stosownego-pozwolenia-i-zachowanie-jego-waznosci-szkolenia-w-warszawie-i-lodzi?filter_reset=1

 

prelegent
Anna Frączkowska

Większości społeczeństwa słowo „akredytacja” kojarzy się z dziennikarstwem, gdyż często w programach telewizyjnych słyszymy o akredytowanych dziennikarzach. Natomiast w ostatnim czasie wiele firm dostrzegło, że słowo to ma również znaczenie w przypadku jednostek certyfikujących, których certyfikatami firma się posługuje. Jednak w tym kontekście ma zupełnie inne znaczenie.

Pełna treść>>>

PDF

KW PiW small

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 12 czerwca 2018 r. w sprawie najwyższych dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy.

Do wykazu wartości najwyższych dopuszczalnych stężeń chemicznych i pyłowych czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy dodano 32 substancje m.in. glikol propylenowy [CAS 57-55-6].


Żródło: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180001286 

Szwajcaria jest jednym z najważniejszych partnerów handlowych Wspólnoty Europejskiej, ale konsekwentnie (zgodnie z polityką neutralności, a nawet izolacjonizmu) odrzuca możliwość członkostwa w Unii Europejskiej oraz w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Mimo wszystko, zgodnie z umowami z 1999 r., Szwajcaria zobowiązała się do minimalnego wprowadzania postanowień acquis communautaire (czyli tzw. dorobek prawny Wspólnoty Europejskiej i Unii Europejskiej). Od 1960 r. jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu, a od 1963 r. członkiem Rady Europy.

Pełny artykuł>>>

PDF

KW PiW small

 

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych (RODO), celem zapewnienia właściwej ochrony danych osobowych przekazujemy informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych pozyskanych od Państwa podczas:

- zapisu na organizowane przez nas wydarzenia: szkolenia, konferencje, webinaria,
- zapisu do wydawanego przez THETA newslettera
- składanego przez Państwa zamówienia na nasz kwartalnik i oferowane usługi,
- podpisywania umowy na realizację oferowanych usług,
- kontaktów telefonicznych, mailowych oraz przez stronę internetową.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje, jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Doradztwo Techniczne Tomasz Gendek z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. Krótkiej 29 A, nr telefonu 42 253 01 00, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Przetwarzamy Państwa dane osobowe, ponieważ jest to niezbędne do wykonania umowy i regulaminów przez Państwa zaakceptowanych, a znajdujących się przy oferowanych przez nas usługach, jak i do kontaktu z Państwem w przypadku wysłania do nas wiadomości za pomocą stron www, w tym do:

- umożliwienia świadczenia usługi za pośrednictwem systemu do rozsyłania newslttera
- obsługi zgłoszeń, które do nas Państwo wysyłają poprzez formularz kontaktowy,
- kontaktowania się z Państwem w celach wynikających z umowy,
- dochodzenia roszczeń w związku z wykonywaniem umowy,
- kontaktowania się z Państwem w celach rachunkowych,
- przechowywania danych dla celów archiwizacyjnych oraz zapewnienia rozliczalności.

Przetwarzamy Państwa dane osobowe również w celach wskazanych poniżej, na podstawie prawnie uzasadnionego interesu THETA

Jeśli się na to Państwo zgodzili, to przetwarzamy dane osobowe w celu:

- zapisywania danych w plikach cookies,
- kontaktowania się z Państwem w celach marketingowych.


Zgodę na przetwarzanie danych osobowych wyrażoną w wersji elektronicznej można wycofać w dowolnym momencie w ten sam sposób. Firma THETA będzie przetwarzać te dane osobowe dopóki nie zostanie wycofana zgoda.

Nie udostępniamy Państwa danych osobom lub podmiotom trzecim jak i nie przekazujemy ich do państw trzecich.

W szczególnych przypadkach Państwa dane mogą zostać udostępnione podmiotom do tego uprawnionym na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa (np. organom ścigania). Każdy wniosek o udostępnienie jest przez nas analizowany, a przekazanie danych następuje tylko w przypadku, gdy stwierdzimy, że istnieje ważna i skuteczna podstawa prawna do ujawnienia tym podmiotom żądanych danych.

Państwa dane osobowe będziemy przetwarzać najkrócej jak to jest możliwe. W zależności od rodzaju zamówionej usługi czas przetwarzania danych jest następujący:

- w przypadku, gdy przetwarzamy dane na podstawie umowy, przetwarzanie będzie trwało dopóki trwa umowa oraz okres przedawnienia ewentualnych roszczeń,
- jeżeli przetwarzanie odbywa się na podstawie zgody dla określonego celu, będziemy przetwarzać dane osobowe do czasu odwołania tej zgody,
- dane, które przetwarzamy w ramach realizacji prawnie usprawiedliwionego interesu przetwarzać będziemy dopóki trwa ten interes,
- dane przetwarzane w celu spełnienia przez nas obowiązków wynikających z obowiązujących przepisów prawa będziemy przetwarzać tak długo, jak wynika to z tych przepisów.


Przysługuje Państwu prawo do żądania dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania i prawo do przenoszenia danych. Ponadto w przypadku wyrażenia zgody przysługuje Państwo prawo do cofnięcia zgody.

Mają Państwo prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas danych osobowych do organu nadzorczego, którym jest Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (adres: Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa). Chcielibyśmy jednak zaznaczyć, że wkrótce właściwym organem nadzorczym w tej kwestii będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Państwa dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji, w tym profilowaniu.

Zespół THETA 

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Chemia i biznes
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH
  • PZPFiK