THETA Doradztwo Techniczne

PL

W 2002 r. Światowa Organizacja Zdrowie (WHO) zdefiniowała substancję zaburzającą funkcjonowanie układu hormonalnego jako substancję lub mieszaninę, która zmienia funkcjonowanie tego układu i wywołuje tym samym efekty szkodliwe dla zdrowia w nienaruszonym organizmie, u jego potomstwa lub w jego (sub)populacjach.

Przyjmuje się, że substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego (ang. endocrine disruptors, ED) stanowią substancje, które mają wpływ na działanie układu hormonalnego ludzi (i zwierząt) i spełniają jednocześnie trzy warunki:
1. wykazują działanie hormonalne,
2. wywołują efekty szkodliwe,
3. między tym działaniem i efektami istnieje związek przyczynowo-skutkowy. (...)

Czytaj cały artykuł>>>

Wersja PDF>>>

KW PiW small

nowe szkolenia 2019a

 

Prawidłowe oznakowanie oraz transport produktów kosmetycznych

Jeżeli są Państwo producentem, importerem lub dystrybutorem produktów kosmetycznych są Państwo zobowiązani do spełnienia wielu wymagań oraz wypełnienia wielu obowiązków związanych z wprowadzeniem takich produktów na rynek. Aby uporządkować i zweryfikować swoją wiedzę serdecznie zapraszamy na szkolenie

Prawidłowe oznakowanie oraz transport produktów kosmetycznych

w trakcie którego przekażemy Państwu niezbędne informacje dotyczące obowiązków przedsiębiorstwa wynikających z przepisów prawnych, przepisów kosmetycznych (unijnego rozporządzenia oraz polskiej ustawy o produktach kosmetycznych), przepisów dotyczących towarów paczkowanych, rozporządzenia REACH (omówione zostaną zasady sporządzania karty charakterystyki dla kosmetyków oraz ograniczenia dotyczące branży kosmetycznej wynikające z przepisów dotyczących chemikaliów) oraz przepisów transportowych. Wiele firm niestety nie ma świadomości, że produkty kosmetyczne mogą stanowić materiał niebezpieczny w transporcie, a co za tym idzie spełniać kryteria klasyfikacyjne ADR (produkty kosmetyczne w opakowaniach aerozolowych, wyroby perfumeryjne, produkty myjące). W trakcie szkolenia, w celu utrwalenia wiedzy i przekazania praktycznych wskazówek, zostaną przeprowadzone również warsztaty z zakresu oznakowania produktów kosmetycznych i odpowiedniego stosowania przepisów transportowych, które ich dotyczą. Jeżeli mają Państwo wątpliwości, pytania, nie są Państwo pewni czy przedsiębiorstwo spełnia wszelkie wymagania to proponowane przez nas szkolenie jest właśnie dla Państwa.

Program szkolenia>>>

---

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych – jak to zrobić prawidłowo?

Obecnie produkty chemiczne w swojej działalności wykorzystują już nie tylko duże zakłady, ale także średnie i małe przedsiębiorstwa. Kontakt z chemią z natury stwarza zagrożenie dla osób z nią pracujących oraz dla środowiska. Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, procedury postępowania, ochrona przed zagrożeniami oraz magazynowaniem produktów chemicznych są takie same. Najważniejsze jest, zarówno w trakcie obsługi, jak i magazynowania substancji i mieszanin niebezpiecznych zminimalizowanie ryzyka poprzez stosowanie odpowiednich środków ochrony – zbiorowej i indywidualnej, przystosowania miejsca pracy oraz poinformowania pracowników o możliwych zagrożeniach i sposobach ich unikania. Te zagadnienia nigdy nie są proste, zależą od wielu uwarunkowań. Wszystkie te kwestie omawiane są na unikatowym szkoleniu:

Magazynowanie materiałów niebezpiecznych – jak to zrobić prawidłowo?

Znajdziecie tam Państwo kompleksową wiedzę na temat tego jak powinno wyglądać, zgodnie z obowiązującymi przepisami, składowanie materiałów niebezpiecznych zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, jakie stosować środki zabezpieczające i jakich zagrożeń unikać. Szkolenie ma charakter praktyczny poparty realnymi przykładami konkretnych rozwiązań. Przedstawione też będą zagadnienia dotyczące reagowania na zagrożenia, jakie wynikają z magazynowania substancji niebezpiecznych. Zapraszamy wszystkich którzy chcą się dowiedzieć jak prawidłowo składować substancje niebezpieczne zgodnie z przepisami a nie wiedzą jak to zrobić prawidłowo.

Program szkolenia>>>

---


Kontrola w branży chemicznej, czyli jak przygotować się do kontroli inspekcji państwowych

Doskonale wiemy, że kontrole inspekcji państwowych wzbudzają obawy oraz wywołują wiele negatywnych emocji. Dlatego serdecznie zapraszamy na szkolenie

Kontrola w branży chemicznej, czyli jak przygotować się do kontroli inspekcji państwowych

na którym zdobędą Państwo wiedzę w zakresie definicji i terminów prawnych, które będą niezbędne podczas audytu, dowiedzą się Państwo, jakie organy mogą skontrolować przedsiębiorstwo oraz jaki jest zakres ich uprawnień. Wskażemy niezbędne przepisy oraz akty prawne, jakie należy znać oraz omówimy zakazy i ograniczenia we wprowadzaniu poszczególnych substancji na rynek. W ramach szkolenia zaznajomimy także Państwa z prawidłowym oznakowaniem substancji i mieszanin chemicznych zgodnym z rozporządzeniem CLP. Opowiemy także o karcie charakterystyki, która jest nie tylko kluczowym elementem w łańcuchu dostaw, ale przede wszystkim najczęściej weryfikowanym przez urzędników dokumentem. Poruszymy również ważne kwestie kar i mandatów, które są nakładane w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości.

Dzięki szkoleniu poszerzą Państwo znacząco zakres swojej wiedzy, co pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu, odpowiednio się przygotować, a sama kontrola stanie się zwykłą formalnością.

Program szkolenia>>>

 

Zapoznaj się z pełną ofertą szkoleń >>>KALENDARZ SZKOLEŃ<<<

kalendarz szkolen1

 

KONTAKT W SPRAWIE SZKOLEŃ:

Justyna Krajewska
tel: 508 945 360
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

 baner konf ChiB 04 06 2019

W dniu 4 czerwca 2019 r. odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej. Wydarzenie organizuje EPS Media, wydawca czasopisma „Chemia i Biznes” i „Chemia i Biznes. Rynek Kosmetyczny i Chemii Gospodarczej”.

Konferencja odbędzie się 4 czerwca br. w Warszawie w Airport Hotel Okęcie****. W trakcie spotkania z prezentacjami wystąpią przedstawiciele takich firm i instytucji, jak: A.I.S.E. aisbl, ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku Sp. z o.o., BASF Germany, CHT Germany GmbH, Emerald Kalama Chemical, Harke Chemicals GmbH, Nolichem Spółka z o.o., Nouryon, Politechnika Łódzka, Instytut Podstaw Chemii Żywności, SGS Institut Fresenius GmbH, THETA Doradztwo Techniczne, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Chemii, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Chemii, Wacker Chemie AG, Wheatoleo.

Celem konferencji jest przekazanie informacji o aktualnym stanie branży chemii gospodarczej, stworzenie platformy wymiany informacji i pomysłów, umożliwienie uczestnikom konferencji dostępu do firm (Partnerów Konferencji) posiadających atrakcyjną ofertę dla branży, ale też integracja branży.

W konferencji wezmą udział właściciele, prezesi, dyrektorzy zarządzający, menedżerowie marketingu i sprzedaży w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych, jak również menadżerowie decydujący o zakupach w firmach z branży chemii gospodarczej, pracownicy działów R&D firm przemysłu chemii gospodarczej oraz przedstawiciele nauki.

 

Termin: 4 czerwca 2019 r.

Lokalizacja: Airport Hotel Okęcie****, ul. 17 stycznia 24, 02-148 Warszawa

Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 15 maja 2019 r.

 

Program>>>

Formularz zgłoszenia>


ORGANIZATOR:

EPS Media Ewelina Płońska-Stepulak
ul. Jana Kazimierza 21A/96
01-248 Warszawa
tel./faks: +48 22 253 81 01

Zanieczyszczenie środowiska tworzywami sztucznymi to obecnie jeden z głównych problemów ochrony środowiska zarówno w Europie, jak i na świecie.

Produkcja tworzyw sztucznych wzrosła 25-krotnie w ciągu ostatnich 40 lat. Szacuje się, iż do 2017 roku całkowita ilość wyprodukowanych tworzyw sztucznych osiągnęła poziom około 8,3 miliardów ton. Z powodu nieodpowiedniego utylizowania produktów z tworzyw sztucznych oraz niepoddawania ich recyklingowi stanowią one długotrwałe zanieczyszczenie środowiska, którego skalę najlepiej widać na przykładzie zanieczyszczenia oceanów i mórz.

Dodatkowo produkty z tworzyw sztucznych mogą przekształcać się pod wpływem promieniowania UV czy ścierania mechanicznego w drobinki plastikowe, zwane mikroplastikami, które również stanowią poważne zagrożenie dla środowiska wodnego.


Mikroplastik – co to takiego

Nie została jeszcze opracowana oficjalna definicja pojęcia „mikroplastik”. Propozycja przedstawiona w 2015 r. przez Cosmetics Europe (europejskie stowarzyszenie handlowe w branży kosmetyków i higieny osobistej) mianem plastikowych mikrogranulek określa celowo dodawane, nierozpuszczalne w wodzie, stałe cząstki z tworzywa sztucznego o wielkości 5 mm lub mniejszej, które są używane do złuszczania lub oczyszczania w spłukiwanych produktach do pielęgnacji osobistej. Pod pojęciem mikroplastiku znajdziemy również stałe cząstki z tworzywa sztucznego o wielkości 5 mm lub mniejszej, nierozpuszczalne w wodzie, które mogą tworzyć morskie odpady...

Czytaj cały artykuł>>>

Wersja PDF>>>

KW PiW small

szkolenia 04

 

Produkty biobójcze są bardzo szeroką grupą produktów zawierających zarówno dezynfektanty, insektycydy, produkty przeznaczone do konserwacji oraz wiele innych. Przepisy prawne dotyczące wprowadzania do obrotu produktów biobójczych na terenie Polski określone są obecnie zarówno w ustawach i rozporządzeniach na poziomie lokalnym jak również w rozporządzeniach unijnych. Ta mnogość przepisów, procedur i wymagań sprawia, że podmiotom produkującym lub importującym takie produkty trudno jest sprostać wszystkim wymaganiom i śledzić często zmieniające się prawo. Dlatego serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie Produkty biobójcze – najnowsze zmiany w przepisach, uzyskanie stosownego pozwolenia i zachowanie jego ważności, które ma na celu zaznajomienie uczestników z podstawowymi przepisami obowiązującymi w Polsce oraz w Europie, przedstawienie najnowszych zmian w tych przepisach oraz wskazanie obowiązków producentów i importerów. Uczestnicy szkolenia mogą dowiedzieć się jakie istnieją możliwości rejestracji produktów oraz jakie wymagania i koszty są z tym związane. Dzięki temu w przyszłości będą mogli optymalnie zaplanować ścieżkę wprowadzenia do obrotu swoich produktów biobójczych oraz posiądą wiedzę pozwalającą na bieżące monitorowanie przepisów i utrzymanie uzyskanych pozwoleń.

Produkty biobójcze - najnowsze zmiany w przepisach

Termin: 26.04.2019

Do udziału w szkoleniu zapraszamy producentów, importerów oraz dystrybutorów produktów biobójczych, którzy planują wprowadzenie do obrotu na terenie Polski produktów biobójczych. Szkolenie polecamy również podmiotom posiadającym już produkty na rynku i chcącym zapewnić zgodność swoich pozwoleń ze zmieniającymi się przepisami, w celu zachowania ich ważności.

 

W programie:
1. Produkty biobójcze – aktualności, najnowsze zmiany w przepisach i ich interpretacja
2. Prawodawstwo, wyłączenia oraz wyroby poddane działaniu produktów biobójczych.
3. Program przeglądu substancji czynnych – dobór substancji czynnych w danej grupie produktowej oraz wpływ programu przeglądu na procedurę rejestracji. Praktyczne wskazówki.
4. Procedury przejściowe (narodowe) – wymagania, warunki, dokumentacja.
5. Procedury europejskie; pełna procedura rejestracji, uznawanie pozwolenia, rejestracja takiego samego produktu, rodzina produktów biobójczych - wymagania, charakterystyka produktu biobójczego, list dostępu.
6. Narzędzia IT – R4BP3, edytor SPC, IUCLID
7. Zasady odnawiania i unieważniania pozwoleń.
8. Podsumowanie, dyskusja.

Więcej informacji>>>

 

Zapoznaj się z pełną ofertą szkoleń

>>>KALENDARZ SZKOLEŃ<<<

 

KONTAKT W SPRAWIE SZKOLEŃ:
Justyna Krajewska
tel: 508 945 360
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W dzienniku ustaw UE ukazało się rozporządzenie Komisji Europejskiej zmieniające CLP (tzw. 12 ATP) w zakresie przepisów technicznych oraz kryteriów zawartych w załącznikach I, II, III, IV, V i VI tego rozporządzenia, które jest wynikiem szóstego i siódmego zmienionego wydania GHS.

12 ATP należy stosować obowiązkowo od dnia 17 października 2020 r., ale na zasadzie odstępstwa substancje i mieszaniny mogą być klasyfikowane, znakowane i pakowane zgodnie z niniejszym rozporządzeniem przed wskazaną datą.

Rozporządzenie wprowadza następujące zmiany:

 • m.in. dodaje w tabeli 1.1 podstawowe wartości graniczne dla działania toksycznego na narządy docelowe – narażenie jednorazowe, kategoria 3 i toksyczności przy aspiracji, wprowadza nową klasę zagrożenia dla odczulonych materiałów wybuchowych i nową kategorię zagrożenia „gazy piroforyczne” w ramach klasy zagrożenia „gazy łatwopalne”, zmienia kryteria dla substancji i mieszanin, które w kontakcie z wodą uwalniają gazy łatwopalne w załączniku I CLP
 • m.in. skreśla pozycję EUH001 w załączniku II CLP,
 • dodaje nowe zwroty wskazujące rodzaj zagrożenia H206, H207, H208, H232, zmieniono treść zwrotów H220, H221, H230, H231 oraz tylko w wersji francuskiej H314 w załączniku III CLP,
 • zmienia treść akapitu wprowadzającego oraz kryteria doboru zwrotów m.in. P103, P201, P202 oraz dodano zwrot P212 w załączniku IV CLP,
 • uwzględnia poprawione oraz nowe klasy zagrożenia przy poszczególnych piktogramach w załączniku V CLP,
 • wprowadza zmiany do tabeli 1.1 przedstawiającej klasy zagrożeń i skróty używane dla każdej kategorii zagrożeń w obrębie danej kategorii/podklasy/typu zagrożeń poprzez uwzględnienie nowych klas i kategorii zagrożenia w załączniku VI CLP.

Powyższe zmiany mogą mieć wpływ na klasyfikację produktów wprowadzanych do obrotu przez przedsiębiorstwa, a w związku z tym pociągać za sobą konieczność aktualizacji kart i etykiet.

Zespół THETA

notyfikacja substancji

Producenci wprowadzający do obrotu produkty chemiczne mają obowiązek dokonania klasyfikacji i oznakowania produktów zgodnie z wymaganiami rozporządzenia 1272/2008/WE (CLP). Obowiązek klasyfikacji dotyczy wszystkich substancji i mieszanin, a także niektórych wyrobów. Znacznej części asortymentu sektora produktów chemicznych dotyczą etykiety, zawierające zwroty H i P oraz piktogramy.

Przepisy rozporządzenia nakładają jednak na przedsiębiorców także inne obowiązki, które często są pomijane przez branżę. Jednym z ważniejszych jest konieczność notyfikacji substancji, wynikająca z art. 40 CLP.

Kiedy?

Oczywiście nie wszystkie substancje muszą zostać notyfikowane. Zakres stosowania tego artykułu dotyczy tych, które podlegają wymogowi rejestracji zgodnie z rozporządzeniem 1907/2006/WE (REACH), a także substancji spełniających kryteria klasyfikacji jako stwarzające zagrożenie, wprowadzanych do obrotu w ich postaci własnej lub jako składniki mieszaniny. W przypadku substancji zawartych w mieszaninach obowiązek notyfikacji dotyczy jedynie tych komponentów, które występują w stężeniach powyżej stężeń granicznych i powodują zaklasyfikowanie całej mieszaniny jako stwarzającej zagrożenie (art. 39 rozporządzenia). Na zgłoszenie substancji spełniającej powyższe kryteria mamy miesiąc od dnia wprowadzenia do obrotu.

Kto?

Opisany powyżej obowiązek nakładany jest na producentów oraz importerów, którzy wprowadzają do obrotu substancję, objętą zakresem stosowania art. 39. Od procesu notyfikacji możemy odstąpić jedynie wtedy, gdy informacje wymagane na podstawie art. 40 zostały przez nas przedłożone w ramach dokumentacji rejestracyjnej zgodnie z przepisami rozporządzenia REACH.

Jak?

Zgłoszenia substancji dokonuje się poprzez portal REACH-IT w formacie określonym na mocy art. 111 rozporządzenia REACH. Zgłoszenie takie powinno zawierać dane identyfikujące zgłaszającego, tożsamość substancji, klasyfikację substancji oraz jej uzasadnienie, specyficzne stężenia graniczne i współczynniki M (tam, gdzie ma to zastosowanie) oraz stosowne elementy etykiety.

W wyniku dokonania notyfikacji uzyskujemy tzw. submission report – dokument, który należy zachować do okazania na wypadek kontroli. Każda notyfikacja uzyskuje swój numer, rozpoczynający się od cyfr 02. Numer ten często mylony jest z numerem rejestracji i błędnie zamieszczany w dotyczącej substancji dokumentacji, np. w karcie charakterystyki. Należy pamiętać, że te dwa numery nie są równoważne, a dokonanie notyfikacji dla substancji nie zwalnia z obowiązku jej rejestracji.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami na naszym blogu poświęconym kartom charakterystyki: www.karty-sds.pl 

 

baner karty sds

 

THETA Doradztwo Techniczne to profesjonalna firma z segmentu specjalistycznego doradztwa B2B. Od ponad 15 lat zajmująca się kompleksowym przygotowaniem dokumentacji niezbędnej do wprowadzania do obrotu produktów chemicznych oraz (m.in. w obszarze REACH, ADR/IMDG/IATA, MSDS, CLP, biocydów, kosmetyków, e-papierosów, itp.). Działamy na obszarze Polski, Wspólnoty Europejskiej i rynkach pozaunijnych.

 

business 01


 Zatrudnimy osobę na stanowisko:

Młodszy Specjalista w dziale kart charakterystyki (MSDS)

symbol: MSDS/010219/LOD

 


 

OPIS STANOWISKA
Osoba na w/w stanowisku będzie odpowiedzialna za:

 • tworzenie i współtworzenie dokumentacji niezbędnej do klasyfikacji substancji i mieszanin,
 • zgłaszanie substancji do europejskich i krajowych wykazów,
 • opracowywanie kart charakterystyki substancji i mieszanin (MSDS) – również w językach obcych,
 • wyszukiwanie nowości prawnych i interpretacji w zakresie CLP i MSDS,
 • współpracę z klientami i podwykonawcami,
 • wspieranie innych działów firmy,
 • zastawienie i raportowanie wyników pracy.

 


 

WYMAGANIA

 • wykształcenie wyższe – chemia, biologia, farmacja, inżynieria chemiczna, biotechnologia - lub pokrewne,
 • znajomość języka niemieckiego w mowie i piśmie w stopniu co najmniej dobrym (warunek konieczny),
 • dobrą znajomości pakietu MS Office,
 • dokładność i cierpliwość, umiejętność pracy z dokumentami (także w jęz. obcych),
 • gotowość do nauki poprzez pracę,
 • umiejętność pracy zespołowej i pracy pod presją czasu,

  mile widziane i preferowane będą dodatkowo umiejętności:
 • wiedza nt. wymagań rozp. CLP oraz klasyfikacji substancji i mieszanin,
 • praktyczna umiejętność tworzenia kart charakterystyki,
 • znajomość innego jęz. obcego w stopniu co najmniej średniozaawansowanym,
 • praktyczna wiedza w zakresie wymagań prawnych przy wprowadzaniu do obrotu różnego rodzaju produktów chemicznych.

 


 

OFERUJEMY

 • etatową pracę w pełnym wymiarze godzin,
 • wymagającą i satysfakcjonującą pracę niosącą dużo nowych wyzwań w ciekawej i niszowej dziedzinie,
 • możliwość potwierdzenia swoich umiejętności zawodowych, językowych i intelektualnych,
 • pracę w dynamicznym, otwartym zespole specjalistów,
 • miłą, rodzinną atmosferę pracy,
 • możliwości rozwoju poprzez szkolenia i nabywanie rzadkich umiejętności zawodowych.

 


 

WYMAGANE DOKUMENTY

CV oraz list motywacyjny w językach: polskim i niemieckim proszę kierować na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Prosimy o dopisanie klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w niniejszej aplikacji zgodnie z ustawą : Dz. U. Nr 133 poz. 833 z 29.08.1997 r.”

Klauzula informacyjna RODO

 

 

 

substancje aktywne konf 18 03 2019

Podczas konferencji poruszone zostaną problemy jakie wniosły przepisy dot. obrotu i rejestracji Substancji Aktywnych na rynku Unii Europejskiej. Aktywny udział w wydarzeniu wezmą Europarlamentarzyści, przedstawiciele Urzędu Rejestracji Produktów biobójczych i Wyrobów Medycznych.

W wyniku konferencji powstanie "biała księga", dokument podsumowujący dyskusję. Dokument ten zostanie przedstawiony w Europarlamencie i właściwych organach Komisji Europejskiej jako głos środowiska.

Zapraszamy do dyskusji podczas konferencji kadrę zarządzającą oraz osoby odpowiedzialne za rejestrację preparatów.

 

18.03.2019, godz.11.00–15.00
Golden Floor Tower, 32 piętro
ul. Chłodna 51, Warszawa

 

PROGRAM>>>

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY>>

Więcej o wydarzeniu>>>

Zaproszenie Europosła Miroslava MIKOLÁŠIKA

Zaproszenie Europosła Andrzeja Grzyba

 

echa baza1

Celem zwiększenia przejrzystości informacji na temat produktów biobójczych Europejska Agencja Chemikaliów udostępniła bazę produktów biobójczych, w której można sprawdzić istotne informacje dotyczące danego produktu. Wpisując konkretną nazwę produktu można uzyskać na jego temat ważne informacje tj.:

 • substancje wchodzące w skład produktu i ich stężenia;
 • skład produktu;
 • producent produktu;
 • producent substancji czynnej;
 • zwroty określające zagrożenie i zwroty wskazujące środki ostrożności;
 • organizmy, które zwalcza;
 • metody aplikacji;
 • rodzaj opakowania;
 • instrukcję użycia.

Cechą, która jest prawdopodobnie najbardziej przydatna dla konsumentów kupujących produkty biobójcze, jest możliwość porównania produktów w celu znalezienia najmniej szkodliwych o podobnym działaniu.

https://echa.europa.eu/pl/information-on-chemicals/biocidal-products 

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Administratorem, czyli podmiotem, który decyduje jak będą wykorzystywane Państwa dane osobowe, jest THETA Doradztwo Techniczne z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim, przy ul. Krótkiej 29 A, Dane osobowe pozuskane za pomocą formularza kontaktu, przetwarzane są w celu  udzielenia odpowiedzi na przesłane pytanie oraz w celu marketingu usług własnych. Pełna treść klauzuli informacyjnej znajduje się  w na naszej stronie w zakładce o nazwie: RODO 

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

 • Polskie Stowarzyszenie P_Kosm_i_Det
 • Wydział Chemii UŁ
 • PZPK
 • INTERSEROH
 • PZPFiK
 • Chemia i biznes