PL

Oświadczenie rządowe z dnia 29 maja 2017 r. w sprawie wejścia w życie zmian do Regulaminu międzynarodowego przewozu kolejami towarów niebezpiecznych (RID), stanowiącego załącznik C do Konwencji o międzynarodowym przewozie kolejami (COTIF), sporządzonej w Bernie dnia 9 maja 1980 r.

>>>POBIERZ PLIK PDF

Studia przeznaczone są dla osób związanych m.in. z przemysłem gospodarczo-chemicznym, dla osób zajmujących się importem i eksportem substancji i mieszanin oraz służb BHP. Ich celem jest przekazanie wiedzy w zakresie klasyfikacji, oznakowania substancji i mieszanin chemicznych, sporządzania kart charakterystyki, zasad rejestracji substancji, wprowadzania wyrobów do obrotu, a także ich magazynowania i transportu.

Program uwzględnia praktyczne zagadnienia związane z omawianymi tematami. Zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi z naciskiem na interaktywny udział studentów i praktyczne rozwiązywanie realnych problemów.

Dokumenty można składać osobiście lub listownie na adres prowadzącej rekrutację w imieniu wydziału chemii ł firmy:

THETA Doradztwo Techniczne, ul. Żeligowskiego 32/34, 90-643 Łódź

Rekrutacja trwa do 20.09.2017 r.

www.studia-podyplomowe.info

Zagadnienia dotyczące transportu towarów niebezpiecznych mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa transportu. Dobór stosownych opakowań może zapobiec wypadkowi, a prawidłowa klasyfikacja i oznakowanie towarów mogą mieć decydujące znaczenie podczas akcji ratowniczej.

Czytaj więcej>>>

KW PiW small

 

Realizując jedno z podstawowych praw konsumenta – prawo do informacji – wprowadzający do obrotu przekazują za pośrednictwem etykiety podstawowe i jednocześnie niezbędne dane o produkcie: o jego składzie, sposobie użycia, wskazówkach, dotyczących bezpiecznego stosowania oraz dacie ważności. Ważne jest, aby wszelkie informacje, zwłaszcza te mogące bezpośrednio wpłynąć na bezpieczeństwo konsumentów, były zapisane w sposób rzetelny i zrozumiały. Zakres informacji, które trzeba koniecznie umieścić na etykiecie kosmetyków, określa artykuł 19 rozporządzenia 1223/2009/WE.

Czytaj więcej>>>

KW PiW small

 

Rok 2017 to dla wielu przedsiębiorców czas decyzji, związanych z rejestracją substancji. Zgodnie z okresami przejściowymi, zawartymi w rozporządzeniu REACH, wszyscy, którzy dokonali rejestracji wstępnej w terminie 1 czerwca – 1 grudnia 2008 r. lub opóźnionej rejestracji wstępnej dla tonażu poniżej 100 ton/rok, do 1 czerwca 2018 r. muszą dokonać rejestracji właściwej. Statystyki pokazują, że wśród tych rejestrujących jest wiele mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które samodzielnie będą musiały zmierzyć się z tym tematem. Niniejszym artykułem rozpoczynamy krótki cykl, dotyczący rejestracji substancji w 2018 r. Mamy nadzieję, że wesprzemy Państwa podczas tego procesu.

Czytaj więcej>>>

KW PiW small

 

baner Beauty Innov 2017

Termin: 23 maja 2017 r.

Lokalizacja: Łódź, Double Tree by Hilton, ul. Łąkowa 29,

 

Wydarzenie skierowane jest do:

- właścicieli, prezesów i członków zarządu firm produkcyjnych i dystrybuujących produkty kosmetyczne,
- pracowników laboratoriów, działów badawczo-wdrożeniowych, osób zajmujących się marketingiem firm kosmetycznych,
- firm świadczących usługi dla branży kosmetycznej, dostawców surowców kosmetycznych, technologii, aparatury, odczynników, opakowań,
- przedstawicieli uczelni wyższych, studentów oraz osób zainteresowanych, związanych z branżą kosmetyczną.

 

 Podczas konferencji uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny, gdzie kazdy z uczestnikow bedzie mogl skorzystac z doradztwa firmy THETA:

REACH & CLP - doradztwo w zakresie:
1. rejestracji substancji
2. zezwoleń
3. ograniczeń i zakazów w obrocie chemikaliami
4. kart charakterystyki i scenariuszy narażenia jako dokumentów w łańcuchu dostaw
5. certyfikacji REACH
6. klasyfikacji i oznakowania substancji i mieszanin
7. notyfikacja substancji

Ekspert:
Anna Królak – Starszy Specjalista ds. REACH i CLP / Senior Expert in REACH & CLP

 

KOSMETYKI – doradztwo w zakresie:
1. wprowadzania do obrotu produktów kosmetycznych
2. legislacji składnikowej
3. etykietowania
4. stosowanych oświadczeń marketingowych
5. notyfikacji produktów kosmetycznych na portalu CPNP
6. sporządzania dokumentacji dotyczącej gotowych produktów kosmetycznych
7. kart charakterystyki surowców kosmetycznych

Ekspert:
Marta Kuberska- Maciejewska – Starszy Specjalista ds. Oceny Bezpieczeństwa Kosmetyków / Senior Expert in Safety Assessment of Cosmetics
Michalina Świerczyńska – Specjalista ds. Niebezpiecznych Produktów Chemicznych i Kosmetyków / Expert in Hazardous Chemicals and Cosmetics

 

Program konferencji składa się z półgodzinnych wykładów prowadzonych przez najlepszych ekspertów z branży kosmetycznej. Konferencja zakończy się debatą w której wezmą udział prelegenci.

PROGRAM>>>

OFICJALNA STRONA ORGANIZATORA KONFERENCJI>>>

Koordynator konferencji:
Anna Miłowska
Tel.: +48 782 468 130
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

19 kwietnia 2017r w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej opublikowano rozporządzenie 2017/698 z dnia 3 lutego 2017 r. zmieniające rozporządzenie delegowane (UE) nr 1062/2014 w sprawie programu pracy, którego celem jest systematyczne badanie wszystkich istniejących substancji czynnych zawartych w produktach biobójczych, o których mowa w rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 528/2012 w sprawie udostępniania na rynku i stosowania produktów biobójczych.

Powyższe rozporządzenie zawiera zaktualizowany wykaz substancji będących obecnie w trakcie programu przeglądu substancji czynnych stosowanych w biocydach, zastępując tym samym w całości załącznik II do rozporządzenia 1062/2014. Aktualny wykaz zawiera m.in. substancje w postaci „nano” oraz substancje zawarte w części 2 załącznika II do rozporządzenia 1062/2014, które zgłoszono do programu przeglądu w określonym terminie.

Należy jednak pamiętać, iż w dowolnej chwili ocena poszczególnych substancji czynnych może się zakończyć (zatwierdzeniem lub niezatwierdzeniem). Dlatego weryfikując status substancji czynnej nie należy opierać się jedynie na danych uzyskanych z rozporządzenia 2017/698. W przypadku, gdy dana substancja znajduje się w programie przeglądu wg powyższego rozporządzenia konieczne jest również potwierdzenie, że status tej konkretnej substancji nie zmienił się po dacie publikacji rozporządzenia.

Anna Frączkowska

VII Konf Przem Chem Gosp 2017

 

Zapraszamy do udziału w VII Międzynarodowej Konferencji Przemysłu Chemii Gospodarczej.

Termin: 9 maja 2017 r.
Lokalizacja: Warszawa, Puławska Residence Hotel - ul. Puławska 361

Konferencja kierowana jest do:
- właścicieli, prezesów, dyrektorów zarządzających, menedżerów marketingu i sprzedaży w firmach produkcyjnych i dystrybucyjnych
- menadżerów decydujących o zakupach w firmach z branży chemii gospodarczej
- pracowników działów R&D firm przemysłu chemii gospodarczej
- przedstawicieli nauki

Celem jest:
- przekazanie informacji o aktualnym stanie branży chemii gospodarczej
- stworzenie platformy wymiany informacji i pomysłów
- integracja branży
- umożliwienie uczestnikom konferencji dostępu do firm (Partnerów Konferencji) posiadających atrakcyjną ofertę dla branży

Koszt uczestnictwa:
- dla 1 osoby z firmy – 350 zł + VAT
- dla 2 osób z firmy – 650 zł + VAT
- dla więcej niż 3 osób z firmy – 290 zł + VAT za 1 osobę

PROGRAM KONFERENCJI>>>

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY>>>

 

Organizator:
EPS Media Ewelina Płońska-Stepulak
ul. Jana Kazimierza 21A/96, 01-248 Warszawa

baner dni czystosci 2017

Zapraszamy na OGÓLNOPOLSKIE DNI CZYSTOŚCI, które odbędą się w dniach 26-27 kwietnia 2017 r. w Centrum EXPO XXI w Warszawie.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do osób zarządzających oraz odpowiedzialnych za zamówienia i utrzymanie czystości w obiektach użyteczności publicznej, obiektach handlowych, usługowych, placówkach edukacyjnych oraz przedstawicieli branży związanej z utrzymaniem czystości.

Dlaczego warto:

  • Największe wydarzenie poświęcone utrzymaniu czystości w budynkach i instytucjach użyteczności publicznej
  • Ponad 50 wystawców prezentujących najnowszy sprzęt oraz technologie utrzymania czystości!
  • Światowe premiery!
  • 9 konferencji!
  • Kilka tysięcy uczestników

Więcej informacji o wydarzeniu znajdą Państwo na stronie: http://dni-czystosci.com.pl/

PIGC Dni czystosci

W grudniu 2016 r. upłynęło dziesięć lat funkcjonowania rozporządzenia REACH, obecne w nim przepisy na stałe zmieniły sposób działania przedsiębiorstw w branży chemicznej. O to, co konkretnie uległo zmianie, jak przedsiębiorcy widzą obraz zmian na rynku na przestrzeni ostatniej dekady oraz jak radzą sobie z postanowieniami rozporządzenia zapytaliśmy ich samych. Co został ocenione pozytywnie, a co negatywnie dowiedzą się Państwo czytając artykuł w numerze 2/2017 „Kwartalnika Chemicznego Prawo i Wiedza”. Zapraszamy.

Zespół redakcyjny.

http://kwartalnikchemiczny.pl/

KW PiW small

Zadaj Pytanie

Zadaj nam pytanie. Za pomocą formularza kontaktowego możesz przesłać pytanie, na które odpowiemy na Twój adres e-mail.

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji naszego newslettera "Aktualności Prawne w Przemyśle Chemicznym". Subskrypcja newslettera jest całkowicie bezpłatna.

Partnerzy:

  • Chemia i biznes
  • Wydział Chemii UŁ
  • PZPK
  • INTERSEROH